10 najpopularniejszych wpisów roku 2018

Przedstawiamy listę 10 najpopularniejszych wpisów w roku 2018. Listę przygotowaliśmy na podstawię liczby osób odwiedzających poszczególne wpisy w całym roku 2018, niezależnie od tego, kiedy wpis był opublikowany, dlatego na zestawieniu znajdują się także wpisy z lat wcześniejszych.

Właśnie te tematy najbardziej interesowały Was w roku 2018:

1. Darmowe aplikacje do nauki kodowania dla dzieci i młodzieży

Wpis opublikowany jeszcze w 2017, ale wciąż aktualny i popularny.

2. Wioska Smerfów - Prosta gra negocjacyjna dla młodzieży

Bardzo prosta i angażująca gra negocjacyjna dla młodzieży, ale z powodzeniem możemy wykorzystać ją również wśród dorosłych.

3. Jak uczyć matematyki? Matematyczne zagadki do wykorzystania. Matematyczny Escape Room

Wpis z poradami dotyczącymi uczenia matematyki, linkami do filmików z matematycznymi zagadkami oraz zaproszeniem na warsztat Matematyczny Escape Room.

4. Jak wzbudzić motywację młodzieży do nauki? [do pobrania: Escape Room w sali szkolnej]

W Centrum mamy aż dwa pomieszczenia zagadek (escape room), które bardzo angażują uczniów. Obydwa mieszczą się w tej samym pomieszczeniu, ale mamy dwa zmienne zestawy zagadek: matematyczne i informatyczne. Dlatego też przygotowaliśmy dla was garść porad jak taki pokój zagadek zorganizować w szkolnej sali.

5. 6 sposobów jak podsumować zajęcia grupowe [do pobrania]

Wpis zbierający sposoby podsumowywania zajęć grupowych, zarówno krótkich (np. jednej lekcji), jak i dłuższych, np. semestralnego projektu.

6. 7 inspirujących sposobów podziału grupy na mniejsze zespoły

Wpis z poradami i pomysłami dotyczącymi tego, jak można podzielić grupę na mniejsze podzespoły.

7. Autorytet nauczyciela i wychowawcy – jak go budować?

Wpis streszczający 3 elementy budowania autorytetu nauczyciela i wychowawcy.

8. Klasowe Wiadomości – nietypowa powtórka wiedzy

Ciekawy pomysł na nietypową powtórkę wiedzy, np. przed sprawdzianem.

9. 4 korzyści zabaw z szyframi oraz 2 gotowe zabawy [do pobrania]

Wpis o wykorzystaniu zabaw z szyfrowaniem oraz dwoma gotowymi pomysłami wykorzystania szyfrów.

10. Klasowy Teleturniej – angażująca powtórka wiedzy

Kolejny wpis na zajęcia inspirowane programami telewizyjnymi. Tym razem zapraszamy Was do organizacji w klasie teleturnieju sprawdzającego wiedzę.

O czym chcielibyście poczytać na naszym blogu w roku 2019? Zapraszamy do podzielenia się pomysłami w komentarzach.