Bohaterowie Niezłomni – filmiki z zagadkami historycznymi

Nie tak dawno zapraszaliśmy Was do udziału w konkursie historycznym dla uczniów dotyczącym uczczenia pamięci Żołnierzy Niezłomnych walczących z okupantami w trakcie i po zakończeniu II wojny światowej. Dziś zapraszamy do obejrzenia wszystkich filmików, które młodzież przygotowała w ramach tego konkursu. Filmiki możecie wykorzystać w czasie Waszych lekcji i zajęć.

Każdy z filmików zakończony jest pytaniem, dlatego możecie wykorzystać je jako bardzo ciekawy materiał np. w realizacji angażujących teletrurniejów:

Klasowy Teleturniej – angażująca powtórka wiedzy

Oto filmiki przygotowane przez młodzież:

• Więcej o tym jak robić taką angażującą edukację i jak uczyć myślenia znajdziecie w moim podręczniku: Jak Uczyć Skuteczności.

Na ponad 500 stronach zebrałem dla Was pomysły, sposoby, inspiracje, metody i gotowy program edukacyjny mówiący o tym jak siebie i innych uczyć 4 FILARÓW SKUTECZNOŚCI: myślenia, współpracy, aktywności i wytrwałości.

ZOBACZ PODRĘCZNIK

Link do playlisty

POKAŻ ODPOWIEDZI

Odpowiedzi:

1. Hieronim Dekutowski od premiera Stanisława Mikołajczyka w roku 1941 na zakończenie Szkoły Podchorążych Piechoty otrzymał kordzik oficerski.

2. Józef Franczak ukończył Szkołę Podoficerską w Centrum Wyszkolenia Żandarmerii w Grudziądzu.

3. Uroczysty pogrzeb generała Kazimierza Tumidajskiego na cmentarzu wojskowym w Lublinie odbył się 14 września 1991 r.

4. Leon Taraszkiewicz urodził się 13 maja 1925 roku w Duisburgu.

5. Stanisław Łukasik podczas zatrzymania przez NKWD w Lublinie wyskoczył z drugiego piętra.

6. Zdzisława Brońskiego Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski odznaczył Prezydent Lech Kaczyński.

URYJ ODPOWIEDZI

Jak podobają się Wam filmiki? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

dr Michał Czakon

Pomysłodawca metod edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania,
Psycholog, Trener, Dydaktyk, Autor bloga: jakdzialacskutecznie.pl Autor podręcznika: Jak Uczyć Skuteczności