Jesteśmy na Facebooku Centrum Dobrego Wychowania
Warsztaty i wycieczki dla klas Kursy i szkolenia Strefa Wiedzy Sklep
Zapisz się na darmowy kurs Jak Skutecznie Pracować z Grupą i Klasą

Jak być liderem – pomysł na zajęcia [do pobrania]

Lider

Każda grupa potrzebuje swojego lidera. Osoby, która wskaże kierunek, zmotywuje, zachęci do działania. Z punktu widzenia nauczyciela, ważne jest, by znaleźć w klasie ucznia, który będzie wzorem dla innych, którego inni będą chcieli naśladować i poddadzą się jego przywództwu. Taka osoba bardzo może pomóc w prowadzeniu klasy, trochę odciążyć nauczyciela w zarządzaniu grupą.

Tak naprawdę liderem chce być każdy – niezależnie od tego czy jest odważny, czy nieśmiały, czy jest tego pewny czy nie. Każda, choć trochę ambitna osoba, mniej lub bardziej świadomie dąży do tego, by być liderem w danej, czasem niezbyt dużej grupie społecznej. Ważnym elementem jest to, że jednostka dąży do tego, by inni ludzie chcieli poznać jej zdanie, by uznali je za ważne i wartościowe. Jeżeli niektórym wydaje się to absurdalne, to można spojrzeć na sprawę inaczej – każdy chce kierować swoim własnym życiem, podejmować samodzielne decyzje, być liderem swojego życia, swojego losu, a dalej wychodzić z działaniami szerzej.

Przekazujemy Państwu przykładowy scenariusz zajęć, który może być inspiracją do poprowadzenia przez Państwa zajęć liderskich dla klasy.

 

Pobierz scenariusz zajęć liderskich

 

Znak_NBP_formułka_zielony - poziom

Wpis promujący projekt: „Szkoła Przedsiębiorczości – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych” – projekt realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności związanych z przedsiębiorczością wśród młodzieży oraz wzrost potencjału szkół w zakresie nauki przedsiębiorczości oraz kreowania postaw przedsiębiorczych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o podejmowanych działaniach, zapraszamy na stronę internetową projektu:

https://szkolaprzedsiebiorczosci.pl/

 

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani prowadzeniem podobnych działań w swojej szkole oraz nieodpłatnym dostępem do platformy internetowej służącej planowaniu inicjatyw w Firmie Młodzieżowej, zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu: Marty Szaro: marta.szaro@fsd.lublin.pl

 

  • Więcej o tym jak robić taką angażującą edukację i jak uczyć myślenia znajdziecie w moim podręczniku: Jak Uczyć Skuteczności.

    Na ponad 500 stronach zebrałem dla Was pomysły, sposoby, inspiracje, metody i gotowy program edukacyjny mówiący o tym jak siebie i innych uczyć 4 FILARÓW SKUTECZNOŚCI: myślenia, współpracy, aktywności i wytrwałości.

    ZOBACZ PODRĘCZNIK

     

Autor wpisu:

Marta Szaro

Dyrektor Programu Korona Edukacji.
Psycholog. Psychoprofilaktyk. Animator.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *