Jesienny cykl bezpłatnych webinariów wychowawczych

Centrum Dobrego Wychowania serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, instruktorów, trenerów na jesienny cykl bezpłatnych webinariów wychowawczych.

Webinaria mają na celu dostarczenie niezbędnej wiedzy przydatnej w pracy wychowawczej. W czasie webinariów uczestnicy dowiedzą się m.in. jak budować w szkole systematyczne oddziaływania wychowawcze, rozwiązujące szkolne problemy poprzez budowanie aktywności wśród uczniów, a także zostaną wyposażeni w konkretne do zastosowania metody wychowawcze.

Tematy webinariów

1) Jak zbudować z klasy dobry zespół? – 08.11.2017, godz. 20.00. Zapisy od 01.11.2017.

2) Jak być dobrym wychowawcą i autorytetem: Trzy aspekty dobrego wychowawcy, wychowawca przyjaciel, znawca programu, przykład, nauczyciel mistrz, jak prawidłowo zbudować relację z wychowankiem. – 15.11.2017r., godz. 20.00. Zapisy od 09.11.2017.

3) Jak zbudować program wychowawczy dla klasy. Matryca logiczna programu wychowawczego. – 23.11.2017r., godz. 20.00. Zapisy od 16.11.2017.

4) Katalog metod wychowawczych: zestaw różności wychowawczych, negatywny lider, dyscyplina w klasie, wprowadzanie zasad w klasie – 29.11.2017r., godz. 20.00. Zapisy od 23.11.2017.

Ramowy program każdego webinarium

1. Krótkie przedstawienie prelegenta i Centrum Dobrego Wychowania – do 5 minut

2. Temat główny webinariów – 45 minut

3. Panel dyskusyjny, odpowiedzi na zadawane pytania – do 30 minut

Wacław Czakon

Psycholog, założyciel i prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, dyrektor programu Akademia Młodzieżowa. Wielki przyjaciel młodzieży. Od początku lat 80-tych zaangażowany w szerzenie misji dobrego wychowania. Członek Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych ASHOKA, autor wielu książek i publikacji z zakresu wychowania.

Marta Szaro

Psycholog, nauczyciel akademicki, trener, koordynator programów wychowawczych. Od 2009 roku związana z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Na co dzień zajmuje się opracowywaniem nowych rozwiązań metodycznych i czuwa nad dobrą jakością wdrażanych programów. Prywatnie można ją spotkać z aparatem w ręce lub grającą w gry planszowe.