Konferencja Szkoleniowa Wychowanie do przedsiębiorczości

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Wydział Oświaty i Wychowania Miasta Lublin, Kuratorium Oświaty w Lublinie mają zaszczyt zaprosić Dyrektorów, Nauczycieli, Pedagogów i Psychologów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na konferencję  „Wychowanie do przedsiębiorczości”. Konferencja odbędzie się 19 grudnia 2017 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. ks. Stanisława Konarskiego w Lublinie (ul. Kunickiego 116).

Konferencja szkoleniowa kierowana jest do pracowników oświaty, którzy poszukują rozwiązań usprawniających funkcjonowanie szkoły w aspekcie kształtowania postaw przedsiębiorczych i budowania z klas zgranych zespołów.

Konferencja jest podsumowaniem i zakończeniem realizacji projektu: „Szkoła Przedsiębiorczości – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych” realizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności związanych z przedsiębiorczością wśród młodzieży oraz wzrost potencjału szkół w zakresie nauki przedsiębiorczości i kreowania postaw przedsiębiorczych.

Warto wziąć udział, ponieważ uczestnicy konferencji:

- poznają sposoby kreowania postaw przedsiębiorczych wśród uczniów poprzez odpowiednie dobieranie dla nich zadań;

- dowiedzą się, jak budować w szkole systematyczne oddziaływania, rozwiązujące szkolne problemy przez budowanie aktywności wśród uczniów;

- poznają nowoczesne systemy informatyczne służące realizacji tego celu;

- poznają sposoby zwiększania motywacji do nauki oraz rozwijania zainteresowań uczniów wiedzą przedmiotową poprzez wykorzystanie ciekawych i skutecznych metod rozbudzania pasji;

- otrzymają zaświadczenie o udziale w konferencji.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Termin zapisów do 15.12.2017 r.

W czasie konferencji odbędzie się warsztat na temat przedsiębiorczości dla uczniów klas VI szkoły podstawowej. Liczba miejsc na warsztacie: 30 osób, liczba miejsc dla uczniów z jednej szkoły: 2 osoby. Chęć uczestniczenia młodzieży w warsztacie prosimy zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy.

09.30 – 10.00 - Rejestracja uczestników

10.00 – 10.15 - Przywitanie uczestników i otwarcie konferencji

10.15 – 10.35 - Wystąpienie wprowadzające – Wychowanie do przedsiębiorczości na przykładzie projektu: „Szkoła Przedsiębiorczości” – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych” - Wacław Czakon – Prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo

10.35 – 11.05 - Krótka historia pieniądza - Ilona Skibińska-Fabrowska – Dyrektor Lubelskiego Oddziału Narodowego Banku Polskiego

11.05 – 11.25 - Trening przedsiębiorczości w szkole podstawą sukcesu w biznesie - Andrzej Demczuk, Tomasz Marzęda – przedsiębiorcy, przedstawiciele Lubelskiego Towarzystwa Biznesowego

11.25 – 11.45 - Psychologiczne determinanty przedsiębiorczości - dr Ireneusz Siudem – Towarzystwo Nowa Kuźnia

11.45 – 12.05 - Podsumowanie projektu „Szkoła Przedsiębiorczości” – edukacja ekonomiczna poprzez tworzenie klasowych firm symulacyjnych” - Marta Szaro – koordynator projektu

12.05 – 12.15 - Zakończenie konferencji, podsumowanie, odpowiadanie na pytania - Wacław Czakon – Prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo

12.15 - Poczęstunek

Zaproszenie z szczegółowym programem

Konferencja realizowana we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Znak_NBP_formułka_zielony - poziom