Centrum z zewnątrz

Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym stanowi bazę dla różnorodnych działań podejmowanych przez Fundację. Jest miejscem wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, szkolenia instruktorów, organizacji licznych programów młodzieżowych i specjalistycznych warsztatów edukacyjnych.

Dlaczego robimy to co robimy?

Misją naszej Fundacji jest dobre wychowywanie dzieci i młodzieży oraz pomaganie w tym osobom i instytucjom, które również się tym zajmują. Naszym działaniem wspólnie z Wami zmieniamy polską edukację, tak, żeby lepiej przygotowywała dzieci i młodzież do pełnego i aktywnego życia.

Stawiamy na wychowanie do wartości zakorzenionych w personalizmie chrześcijańskim, aktywności i odpowiedzialności społecznej oraz sprawnym i zaangażowanym życiu zarówno w kontekście rodzinnym, jak i zawodowym.

Robimy to co robimy, ponieważ wierzymy, że dobre wychowanie i edukacja dzieci i młodzieży to najlepsze co możemy robić dla naszego społeczeństwa. Dobrze wychowani, zaangażowani i wykształceni młodzi ludzie to przyszłość nas wszystkich, to sprawnie i aktywnie działające społeczeństwo, skuteczna gospodarka, wartościowa kultura.

Jak to robimy?

Nasz wysiłek koncentrujemy wokół realizacji ciekawych metod nauki (warsztaty, zielone szkoły, projekty edukacyjne), będących atrakcyjnym uzupełnieniem edukacji szkolnej. Wykorzystując nietypowe pomoce i pomysły oraz autorskie programy aktywizujemy uczniów, budujemy motywację wewnętrzną, pomagamy odkrywać talenty i rozwijać zainteresowania. Naszym celem jest także budowanie z klas zgranych i zintegrowanych zespołów, dzięki czemu mogą one lepiej realizować cele edukacyjne, a lata spędzone w szkole są zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli i rodziców przyjemniejsze i efektywniejsze.

Co robimy?

Warsztaty i wycieczki dla klasRealizujemy wciągające, nietypowe wycieczki i warsztaty dla klas, w których nacisk położny jest na wspólne doświadczanie, przygodę i aktywne uczenie się, dlatego nasze warsztaty i wycieczki nazywamy Przygodami Edukacyjnymi. Edukacyjne Przygody to świetny pomysł na integrację i na pokazanie uczniom, że nauka jest narawdę ciekawa.

Kursy i szkoleniaProwadzimy kursy online i szkolenia stacjonarne dotyczące nowoczesnej i skutecznej dydaktyki, odkrywania i wykorzystywania talentów, pracy z grupą i innych zagadnień przydatnych nauczycielom, wychowawcom, działaczom społecznym i wszystkim osobom, które pracują z grupami.

Strefa WiedzyProwadzimy profesjonalną Strefę Wiedzy o pracy edukacyjnej i wychowawczej. W Strefie Wiedzy znajdziecie bloga o wychowaniu, edukacji i pracy z grupą prowadzonego przez nasz zespół oraz wyszukiwarkę gier, zabaw i animacji na każdą okazję.

SklepProwadzimy sklep internetowy, w którym możecie kupić nasze autorskie metody, programy i gadżety do pracy z zespołami. W sklepie polecamy też kilka książek o wychowaniu, które naszym zdaniem warto przeczytać.

Naszą ofertę kierujemy również do rodzin i grup zorganizowanych oddając w ręce naszych gości Centrum i jego otoczenie. Jest to doskonałe miejsce do organizacji szkoleń, konferencji i seminariów, ale również spotkań integracyjnych i przyjęć rodzinnych. Zaletą Domu jest ciepła i przyjazna atmosfera oraz wypracowany przez lata styl kadry, który sprawia, że każdy czuje się tutaj jak u siebie w domu.

Nasz zespół

Wacław Czakon

Psycholog, założyciel i prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, dyrektor programu Akademia Młodzieżowa. Wielki przyjaciel młodzieży. Od początku lat 80-tych zaangażowany w szerzenie misji dobrego wychowania. Członek Międzynarodowej Organizacji Innowatorów Społecznych ASHOKA, autor wielu książek i publikacji z zakresu wychowania.

Marta Szaro

Psycholog, nauczyciel akademicki, trener, koordynator programów wychowawczych. Od 2009 roku związana z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Na co dzień zajmuje się opracowywaniem nowych rozwiązań metodycznych i czuwa nad dobrą jakością wdrażanych programów. Prywatnie można ją spotkać z aparatem w ręce lub grającą w gry planszowe.

Katarzyna Zacharek

Absolwentka studiów biologicznych i pedagogicznych. Od ponad 5 lat związana z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Niepoprawna marzycielka, mistrzyni organizacji i planowania. Niestrudzony koordynator programu Korona Polskiego Wychowania – to dzięki niej wszystko chodzi jak w zegarku. Miłośniczka górskich wędrówek i jazdy na rowerze.

Michał Czakon

Doktor psychologii, wykładowca akademicki, trener, twórca kursów i szkoleń, autor wielu wciągających metod edukacyjnych i wychowawczych, gier i symulacji. Koordynator sekcji kursów on line. Miłośnik programowania i majsterkowania. Lubi tworzyć nowe rzeczy z niczego.

Irena Maciura

Pedagog i filololog, certyfikowany tłumacz języka rosyjskiego. Pasjonatka pracy z młodzieżą, od 5 lat związana z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo. Koordynator programu Korona Polskiego Wychowania oraz międzynarodowych wymian młodzieżowych. Wiecznie uśmiechnięta i rozgadana. W wolnych chwilach gra na fortepianie, czyta książki i wyszywa.

Aleksandra Wypych

Absolwentka studiów psychologicznych i pedagogicznych. Specjalista ds. programów i oddziaływań Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Prywatnie uwielbia muzykę i piesze wędrówki po górach.

Sylwia Mącik

Absolwentka studiów socjologicznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Specjalista do spraw współpracy ze szkołami, zajmuje się utrzymywaniem oraz nawiązywaniem nowych kontaktów z nauczycielami i dyrektorami. Na co dzień uwielbia długie spacery oraz jazdę na rowerze.