Centrum z zewnątrz

Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym od 1992 roku stanowi bazę dla różnorodnych działań podejmowanych przez Fundację. Jest miejscem wychowania i edukacji dzieci i młodzieży, szkolenia instruktorów, organizacji licznych programów młodzieżowych i specjalistycznych warsztatów edukacyjnych.

Nasz wysiłek koncentrujemy wokół realizacji ciekawych metod nauki (warsztaty, zielone szkoły, projekty edukacyjne), będących atrakcyjnym uzupełnieniem edukacji szkolnej. Stale pracujemy nad jakością naszych projektów. Wykorzystując różnorodne pomoce oraz autorskie programy, staramy się aktywizować uczniów, pomagać im odkrywać swoje talenty i rozwijać różnorodne zainteresowania.

Naszą ofertę kierujemy również do osób dorosłych oddając w ręce naszych gości Centrum i jego otoczenie. Jest to doskonałe miejsce do organizacji szkoleń, konferencji i seminariów, ale również spotkań integracyjnych i przyjęć rodzinnych. Zaletą Domu jest ciepła i przyjazna atmosfera oraz wypracowany przez lata styl kadry, który sprawia, że każdy czuje się tutaj jak u siebie w domu.

Czym się zajmujemy?

Warsztaty i wycieczki dla klasRealizujemy wciągające, nietypowe wycieczki i warsztaty dla klas, w których nacisk położny jest na wspólne doświadczanie, przygodę i aktywne uczenie się, dlatego nasze warsztaty i wycieczki nazywamy Przygodami Edukacyjnymi. Edukacyjne przygody to świetny pomysł na integrację i na pokazanie uczniom, że nauka może być narawdę ciekawa.

Kursy i szkoleniaProwadzimy kursy online i szkolenia stacjonarne dotyczące nowoczesnej i skutecznej dydaktyki, odkrywania i wykorzystywania talentów, pracy z grupą i innych zagadnień przydatnych nauczycielom, wychowawcom, działaczom społecznym i wszystkim osobom, które pracują z grupami.

Strefa WiedzyProwadzimy profesjonalną Strefę Wiedzy o pracy edukacyjnej i wychowawczej. W Strefie Wiedzy znajdziecie bloga o wychowaniu, edukacji i pracy z grupą prowadzonego przez nasz zespół oraz wyszukiwarkę gier, zabaw i animacji na każdą okazję.

SklepProwadzimy sklep internetowy, w którym możecie kupić nasze autorskie metody, programy i gadżety do pracy z zespołami. W sklepie polecamy też kilka książek o wychowaniu, które naszym zdaniem warto przeczytać.