Jesteśmy na Facebooku Centrum Dobrego Wychowania
Warsztaty i wycieczki dla klas Kursy i szkolenia Strefa Wiedzy Sklep
Zapisz się na darmowy kurs Jak Skutecznie Pracować z Grupą i Klasą

Statki Quiz [do pobrania]

Pamiętacie tradycyjną grę w statki? Dwóch graczy każdy ma swoją plansze o wymiarze 10×10 pól. Na tej planszy lokujemy nasze statki, a przeciwnik próbuje je ustrzelić podając nam współrzędne.

 

Przygotowaliśmy dla Was taką interaktywną planszę do gry w statki, którą możecie wykorzystać do przeprowadzenia prostego quizu wiedzy. Na planszy ukrytych jest 20 pytań. Kryją się one tam gdzie maszty statków. Na planszy znajdziecie:

– 1 czteromasztowiec

– 2 trzymasztowce

– 3 dwumasztowce

– 4 jednomasztowce

 

Do przeprowadzenia quizu potrzebujemy jedynie komputera z Power Point oraz projektora multimedialnego. Przydadzą się również głośniczki, ponieważ prezentacja „wydaje” dźwięki przy strzelaniu. Uczestnicy podają współrzędne, do których strzelają. Klikamy w pole, które wskażą. Jeśli trafią w pytanie, pojawia się ono na ekranie i uczestnicy odpowiadają. Jeśli nie trafią, to strzela następna drużyna (następny gracz).

Pobierz prezentację

 

Na prezentacji przygotowaliśmy dla Was 20 pytań o tematyce biblijnej, ale łatwością możecie zmienić treść pytań. Wystarczy tylko edytować prezentację. Pytania znajdują się wokół slajdu.

Położenie statków (tego oczywiście nie pokazujcie Waszym graczom)

 

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły na wykorzystanie tego typu planszy w pracy z grupą lub klasą zapraszamy do podzielenia się w komentarzach. Inspirujmy się nawzajem 🙂

Autor wpisu:

dr Michał Czakon

Pomysłodawca metod edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania,
Psycholog, Trener, Dydaktyk, Autor bloga: jakdzialacskutecznie.pl Autor podręcznika: Jak Uczyć Skuteczności

Odpowiedź do artykułu “Statki Quiz [do pobrania]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *