Warto mieć klasę! – warsztaty integracyjne w Centrum Dobrego Wychowania

1 września, 30 osób trafia do nowopowstałej klasy. Kim są? Jakie są ich zainteresowania? Kto jest nieśmiały, a kto ma najlepsze predyspozycje liderskie? Kto chce zostać lekarzem, a kto artystą? Najszybszym sposobem na poznanie uczniów, niezbędne w pracy wychowawczej, jest zaangażowanie wszystkich we wspólne zadanie. Zadanie, przy realizacji którego, oprócz dobrej zabawy będą mieli okazję poznać się jak najlepiej w jak najkrótszym czasie.

Początek roku szkolnego to najlepszy czas na integrację klasy, a zwłaszcza kiedy rozpoczynami z nią naszą pracę. Zapraszamy Was na warsztaty integracyjne do Centrum Dobrego Wychowania. 2-dniowy warsztat integracyjny „Warto mieć klasę!” to propozycja dla zaangażowanych nauczycieli, pragnących, by przygodę wychowawczą z klasą rozpoczęło znaczące w ich wspólnej historii wydarzenie. Wydarzenie, które stanie się klasowym sukcesem i wspomnieniem dobrej zabawy dla wszystkich uczniów.

Program warsztatów

Na czym polega Klasowy Teleturniej?

Uczniowie, podzieleni na zespoły, pracują nad przygotowaniem Klasowego Show – Teleturnieju wiedzy o klasie. Są zadania do wykonania, rekwizyty, praca w grupach i co najważniejsze – wspólny finał, będący jednocześnie dobrą rozrywką. W czasie realizacji zadań uczymy się wzajemnej komunikacji, podziału zadań, zarządzania czasem, ale przede wszystkim mamy szanse uzmysłowić sobie, że przypadkowe osoby, z którymi trafiliśmy do jednej klasy stają dobrymi kolegami i koleżankami, z którymi można organizować różne przedsięwzięcia, a przy okazji mieć z tego frajdę i piękne wspomnienia.

Warsztaty Integracyjne

Na czym polega Miasto Przedsiębiorczości?

Uczniowie zostają zaangażowani w interaktywną grę, uczącą aktywności oraz przedsiębiorczości. Uczniowie uczą myśleć się przyczynowo-skutkowo, rozwiązują bieżące, finansowe, problemy. Gra nie wymaga umiejętności biznesowych, ale pozwala je zdobyć. To trochę jak „Monopol” rozgrywający się w czasie rzeczywistym, a dzięki temu dostarczający niezapomnianych emocji.

Nasze warsztaty to

– prowadzenie zajęć przez profesjonalnych animatorów i trenerów

– wszystkie potrzebne materiały szkoleniowe i warsztatowe

– gadżety-pamiątki dla uczniów

– pakiet edukacyjno-wychowawczy Centrum Dobrego Wychowania dla 2 nauczycieli

– pełne wyżywienie (1 x śniadanie, 2 x obiad dwudaniowy, 1 x kolacja (lub ognisko), przerwy herbaciano-kawowe)

– nocleg w pokojach z łazienkami (darmowy nocleg i wyżywienie dla 2 nauczycieli)

– dokumentacja zdjęciowa i wideo dla klasy (tworzona przez samą klasę w trakcie warsztatów)

– darmowy kurs on-line zakończony wydaniem zaświadczenia na wzorze MEN (Dz. U. z dnia 16.05.2014 p. 622) dla jednego nauczyciela (zobacz nasze kursy)

Koszt warsztatu

Dwudniowy warsztat w naszej ofercie to koszt 159 zł, ale przy rezerwacji do 30.09.2017, koszt warsztatu to 139 zł (nawet jeśli warsztat odbędzie się później). Podana cena dotyczy grupy min. 40 osób. Zachęcamy do przyjazdu dwoma klasami na raz.

Jeśli macie jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. Nasz specjalista odpowie na każde pytanie. Jeśli macie do nas daleko, pamiętajcie, że nie ma najmnijeszego programu, żeby dostosować program do godzin Waszego przyjazdu. Do nas przyjeżdzają klasy z całej Polski i dajemy radę 🙂

Pytania i rezerwacje

Sylwia Mącik, 502 928 477
biuro@cdw.edu.pl

A Wy jak rozpoczynacie rok szkolny z nową klasą? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.