Weź słowo wdzięczności i podaj dalej [do pobrania]

słowa wdzięczności

Jak uczyć dzieci i młodzież wyrażania wdzięczności? Praktykować 🙂 Przedstawiamy jeden z naszych pomysłów.

wez słowoKartę drukujemy i nacinamy zgodnie z przerywnymi liniami. Następnie umieszczamy ją na drzwiach przed wjeściem (lub wyjściem) do klasy i prosimy, żeby każdy z uczniów wchodząc (lub wychodząc) wziął sobie jedną karteczkę i przekazał ją innemu uczniowi.

Pobierz słowa wdzięczności pdf

Pobierz słowa wdzięczności docx

Naszą kartę możemy również wykorzystać na podsumowanie zajęć lub jakiegoś wspólnego projektu. Każdy członek grupy otrzymuje jedną wydrukowaną kartę i obdarowywuje innych słowami wdzięczności zgodnie ze swoim uznaniem. Warto wtedy zadbać o to, żeby prowadzący również miał swoje karty i przekazał słowa osobie, która otrzyma ich najmniej, tak, żeby nie czuła się odrzucona.

Jeśli podobają się Wam takie pomysły zerknijcie też na nasze Karty Uznania, które dołączamy do kursu Skuteczny Nauczyciel i Wychowawca, który uczy budowania trwałej i dobrej relacji z grupą i klasą.

• Więcej o tym jak robić taką angażującą edukację i jak uczyć myślenia znajdziecie w moim podręczniku: Jak Uczyć Skuteczności.

Na ponad 500 stronach zebrałem dla Was pomysły, sposoby, inspiracje, metody i gotowy program edukacyjny mówiący o tym jak siebie i innych uczyć 4 FILARÓW SKUTECZNOŚCI: myślenia, współpracy, aktywności i wytrwałości.

ZOBACZ PODRĘCZNIK

Macie jakieś inne pomysły na wykorzystanie słów wdzięczności? A może macie jakieś inne pomysły na uczenie wdzięczności? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

dr Michał Czakon

Pomysłodawca metod edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania,