Jesteśmy na Facebooku Centrum Dobrego Wychowania
Warsztaty i wycieczki dla klas Kursy i szkolenia Strefa Wiedzy Sklep
Zapisz się na darmowy kurs Jak Skutecznie Pracować z Grupą i Klasą

Atrakcje edukacyjne

Komnata zagadekKomnata zagadek

Z pozoru zwykłe pomieszczenie, a kryje w sobie mnóstwo zagadek, a co najważniejsze jak się do niego wejdzie, wyjść można tylko jeśli rozwiąże się je wszystkie. W naszej komnacie zagadek poukrywane są zagadki matematyczne (Matematyczny Escape Room), informatyczne (Informatyczny Escape Room) i budujące współprace zespołową (Integracyjny Escape Room). Spokojnie, wszystko jest pod kontrolą, prowadzący i nauczyciele obserwują wszystko na kamerach w naszym Centrum Dowodzenia.

 

Pracownia Przedsiębiorczości

Pracownia PrzedsiębiorczościProfesjonalna pracownia przygotowana z myślą o realizacji wciągających gier biznesowych. Każda firma ma swoje stanowisko i komputer podłączony do systemu. Klimat sali dopełnia ogromna ścienna mapa świata, zegary pokazujące czas na świecie, a także mapa naszego tajemniczego Miasta M, w którym dzieją się fabuły warsztatowe (Miasto Przedsiębiorczości i Wybory w Mieście M). Pracownia to również miejsce spotkań delegacji rządowych z Państw ze wszystkich kontynentów (Globalna Gra Ekonomiczna).

 

Studio TelewizyjneStudio Telewizyjne

Profesjonalna ścianka telewizyjna, reflektory, kamery, mikrofony, kontrasty, mnóstwo kabli, ale już wszystko gotowe. Możemy kręcić. Studio przygotowane jest z myślą o realizacji telewizyjnego show Klasowy Teleturniej, ale równie chętnie występują w nim miejscowi politycy i dziennikarze (Wybory w Mieście M), a także goście z całego świata (Globalna Gra Ekonomiczna).

 

Laboratorium

LaboratoriumMikroskopy, elektromagnetyczna kula z burzą w środku, szkło laboratoryjne, precyzyjne wagi, komputery – to wszystko trzeba będzie wykorzystać, żeby rozwiązać kilka zagadek w ramach fabuły warsztatu Informatyczny Escape Room oraz Matematyczny Escape Room.

 

Szyfrująca maszyna Turinga

maszyna-szyfrujacaTo urządzenie tylko wygląda na skomplikowane. Pędząca kulka wskazuje literki szyfru, który trzeba odczytać, żeby przejść fabułę warsztatu Informatyczny Escape Room.

 

Miasteczko Przygody

Miasteczko PrzygodyNie ma to jak wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Skrzynki, belki, liny, sznurki, folia i całe mnóstwo innych sprzętów i gadżetów pozwala na świetną zabawę, w czasie której uczymy się współpracy i współdziałania, bo nasze zadanie nie uda się, jeśli nie będziemy współpracować. A co więcej na całym terenie Centrum poukrywano 26 tajemniczych kamieni z dziwnymi literami i cyframi – wspólnie na pewno uda się nam je rozszyfrować.

 

Miasta pokoje

Miasta PokojeMyślicie, że tak łatwo znaleźć swój pokój? Jeśli jest oznaczony numerkiem to tak, ale co jeśli pokój opisany jest nazwą miasta? Już samo zakwaterowanie w pokojach to pierwsza edukacyjna przygoda, w czasie której na podstawie umieszczonych w pokojach zdjęć obiektów z różnych miast trzeba znaleźć swój pokój. I jeśli trafisz do pokoju ze zdjęciem swojego miasta to nawet łatwe, ale czy ktoś z Was wie jak wygląda zabytkowy budynek Urzędu Miasta w Szczecinie (oczywiście to pytanie dla osób spoza Szczecina)?

 

Pracownia Regionalna

Pracownia RegionalnaW drewnianej szopie zgromadziliśmy wszystkie eksponaty używane w gospodarstwie domowym w dawnych czasach, są tutaj żarna do mielenia mąki, krosna, warsztat tkacki oraz pomniejsze wyposażenie, którego nie sposób wymienić. Na ścianach sali wiszą stare mapy, na środku stoją drewniane krzesła i stoły, co sprawia, że pomieszczenie przypomina swoim wyglądem XIX wiejską izbę szkolną. Jak trzeba zrobić coś, gdzie na pewno pobrudzi się podłoga (np. papier czerpany) to jest to świetne miejsce.

 

Garderoba TeatralnaGarderoba Teatralna

W naszej garderobie znajduje się bogata kolekcja strojów i scenografii teatralnej. Każdy znajdzie tu dla siebie jakieś ciekawe przebranie, czy rekwizyt, żeby poczuć się jak polski bohater narodowy (Polsko! Chcę Cię poznawać!), a może jak mieszkaniec Miasta M (Wybory w Mieście M).
 

 

Sala rzemiosł dawnych z piecem chlebowym

Sala rzemiosł dawnych z piecem chlebowymW naszej sali rzemiosł można przygotowywać tradycyjne wypieki w piecu chlebowym. W pomieszczeniu znajduje się duży blat roboczy, na którym możemy wspólnie przygotować smaczną pizzę lub słodkie bułeczki, a później je upiec i zjeść. A może razem zrobimy masło?

 

Park dydaktyczny i zwierzyniec

Hodowla DanieliNa terenie Centrum znajduje się park dydaktyczny oraz hodowla leśnych danieli. Jak się do nich powoli podejdzie to z chęcią zjedzą coś zielonego.

 

 

Kompleks boisk

Kompleks boiskW przerwie pomiędzy zajęciami możemy zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, a może nawet siatkówkę plażową, na profesjonalnym boisku z piaskiem. Piaszczyste boisko to również świetne miejsce do gry w balonową piłkę siatkową, ale do tego musi być ciepło, ponieważ balony z wodą czasami pękają…

 

Bajkowy Kącik

Bajkowy KącikNajbardziej malownicze pomieszczenie w Centrum to Bajkowy Kącik, gdzie różnokolorowe pomalowane ściany witają dzieci chętne spędzić tutaj czas na zabawie i edukacji.

 

Sala kominkowa

Sala kominkowaSala kominkowa nie jest może elementem edukacyjnego zaplecza Centrum, ale czyż nie jest równie ważne, co uczyć się i pracować, odpocząć wieczorem w miękkim fotelu, przy cieple kominka, tak, żeby nabrać sił na kolejny aktywny dzień.

 

Duże sale warsztatowe

Sale warsztatoweW Centrum znajdują się duże sale warsztatowe przeznaczone do prowadzenia zajęć dla grup. Na wyposażeniu Centrum znajdują się projektory multimedialne, sprzęt nagłaśniający, flipczarty i inne niezbędne do szkoleń i warsztatów wyposażenie:
– sala konferencyjna (30 miejsc okrąg, 50 miejsc widownia): rzutnik multimedialny
– sala dydaktyczna (20 miejsc okrąg): telewizor LED
– sala żółta (30 miejsc okrąg, 50 miejsc widownia): telewizor LED
– sala biała (40 miejsc okrąg, 70 miejsc widownia): rzutnik multimedialny, piękny widok na las i bezpośrednie wyjście do parku