Starożytna myśl głosi: Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem. W projekcie „SzkołaPrzedsiębiorczości.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019” realizowanym z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej pozwolimy młodym ludziom podejmować odważne decyzje inwestycyjne i marketingowe, doskonalić umiejętności komunikacyjne, doświadczać skutków własnych działań biznesowych. Zastosowane w projekcie unikatowe metody edukacyjne (motywujących, bazujących na aktywności i zaangażowaniu uczestników) umożliwią, w bezpiecznym środowisku klasy i we współpracy z doświadczonym trenerem, symulację zachowań ekonomicznych i finansowych, jakie młody człowiek będzie podejmował w dorosłym życiu. Za aktywność przedsiębiorczą i zaangażowanie czekają nagrody dla najlepszej firmy, inicjatywy ekonomicznej, szkoły i klasy. Zainteresowany?…
Zastanawialiście się kiedyś co to znaczy być przedsiębiorczym? Sądzę, tak i to nie raz. Pewnie stawialiście sobie też pytanie, czy, jak i gdzie tej przedsiębiorczości można się nauczyć. Na pewno czytaliście książki, omawialiście na lekcjach, czy też przeszukiwaliście internet w celu zrozumienia zjawisk i praw rynku finansowego, nie raz słyszeliście o spektakularnych bankructwach na skutek źle podjętych decyzji inwestycyjnych. Nie damy Ci spisu gotowych rozwiązań, ale wyposażymy Cię w wiedzę i doświadczenie, które z pewnością ułatwi Tobie pierwsze kroki w świecie finansów i przedsiębiorczości.
A zatem, drogi Czytelniku, żeby móc przeżyć z nami niezwykłą ekonomiczną przygodę musisz spełnić kilka warunków 🙂
- mieszkać w województwie podkarpackim lub mazowieckim
- być uczniem 7 lub 8 klasy szkoły podstawowej bądź 1 lub 2 klasy szkoły średniej
lub dyrektorem/nauczycielem szkoły w w/w województwach
- zadeklarować chęć udziału w naszym projekcie
- odpowiedzieć na kilka pytań w formularzu zgłoszeniowym dostępnym pod postem
Na początku przygotowaliśmy cztery bezpłatne webinaria:
08.02 – Jak stworzyć aktywną grupę (klasę) i po co zakładać firmę młodzieżową?
19.02 – Efektywne wychowanie do przedsiębiorczości
21.02 – Inicjatywy edukacyjne sposobem motywowania do działania (nauki)
26.02 – Jak szkoła może uczyć skuteczności na rynku pracy
Czas na ostateczną decyzję, czy chcesz do nas dołączyć...Zgłoszenia do projektu zakończymy 28.02. Należy pamiętać, że do projektu zgłaszają się całe klasy wraz z nauczycielem. Spośród wszystkich chętnych szkół wybierzemy 10, które odwiedzimy w kolejnym etapie projektu, gdzie podczas spotkania szkoleniowego z kadrą pedagogiczną opowiemy o kształtowaniu aktywnej postawy przedsiębiorczości oraz zwiększaniu efektywności procesu edukacyjnego.
Formularz zgłoszeniowy do projektu
zgłoszenia do końca lutego 2019
Formularz zgłoszeniowy na 4. webinarium
zapisy na kolejne webinaria będą uruchamiane sukcesywnie po poprzednich
Wiosna i jesień to czas na realizację kluczowych działań z klasami. Każda klasa realizację programu edukacyjnego rozpocznie od bezpłatnego (transport, nocleg i wyżywienie dla uczestników jest zapewnione w ramach projektu), wyjazdowego zjazdu wprowadzającego. Warsztaty odbędą się w profesjonalnym Ośrodku Centrum Dobrego Wychowania. Następnie przeprowadzimy szkolenie on-line dla uczniów i nauczycieli z zakresu obsługi portalu, na którym każda klasa będzie umieszczać swoje postępy w realizacji programu. Każda klasa (firma) otrzyma zadanie polegające na realizacji inicjatyw edukacyjnych na terenie szkoły.
Klasy będą ze sobą rywalizować w zakresie podejmowanych działań ekonomicznych (zaciąganie kredytu, sprawozdawczość, otrzymywanie wirtualnej waluty itp.). Każdy semestr zakończy się podsumowaniem: wypłata wirtualnej waluty za zrealizowane inicjatywy, wybór najlepszej firmy, wręczenie nagród oraz materiałów edukacyjnych.
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie projektu, zapraszamy do kontaktu:
Joanna Misiarz
biuro@cdw.edu.pl
tel.: 502-928-477