Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego uczniów

Cena szkolenia

• 98,00 zł / os.

• grupy do 20 osób - 1960,00 zł / grupa

*dotyczy szkoleń organizowanych w szkołach w Lublinie i okolicach, pozostałe szkoły - kalkulacja indywidualna, w przypadku szkoleń realizowanych poza Lublinem, doliczamy koszty dojazdu.
  • Czas trwania: 4h dydaktyczne

• Relacje z rówieśnikami, problemy z samooceną, obniżony nastrój to tylko wierzchołek góry lodowej, z którą musi mierzyć się współczesny uczeń. Możemy im w tym pomóc. Chcesz dowiedzieć się, jak to zrobić zgodnie z najnowszą wiedzą? Pokażemy Ci!

Opis

• Pojęcie zdrowia psychicznego pojawia się w środowisku szkolnym bardzo często, jednak jego zdefiniowanie bywa trudne. Kryje ono bowiem w sobie wiele innych terminów takich jak: higiena zdrowia, empatia, relacja, zaburzenia i wiele innych. Można poczuć się zagubionym i zdezorientowanym w pierwszym kontakcie z tego typu treściami.

• Warto jednak zająć się tym tematem, gdyż jak wiadomo, sytuacja uczniów zmienia się z roku na rok, a czasem nawet z dnia na dzień. Badania przeprowadzone przez N. Budzyńską i J. Moryś pokazują, że w wyniku obostrzeń pandemicznych u 50% badanych zaobserwowano anormalny poziom lęku, natomiast zaburzenia depresyjne przejawiało, aż 35% osób.

• Nasze wielomiesięczne obserwacje uczniów, którzy przyjeżdżają do CDW niestety to potwierdzają – problem nie jest tak odległy jak mogłoby się wydawać. Jak wiadomo pandemia nie jest oczywiście jedyną trudnością, jaką spotyka na swojej drodze młody człowiek. Relacje z rodzicami i rówieśnikami, problemy z samooceną, obniżony nastrój to tylko wierzchołek góry lodowej, z którą musi mierzyć się współczesny nastolatek.

• Należy więc mieć wiedzę i świadomość, aby jak najszybciej wychwycić niepokojące objawy i wiedzieć, jak zareagować. Szkolenie ma za zadanie Wam w tym pomóc.

• 1. Zdefiniowanie najważniejszych pojęć dotyczących zdrowia psychicznego

• 2. Czym jest relacja, dlatego jest tak ważna i jak ją budować?

• 3. Budowanie atmosfery empatii w szkole

• 4. Jak przejawiają się i czym tak właściwie są zaburzenia lękowe, zaburzenia nastroju czy stres

• 5. Rozpoznanie i przeciwdziałanie wykluczeniu

To szkolenie jest dla Was jeśli

• 1. Martwią Was niektóre zachowania występujące u uczniów

• 2. Chcecie zdobyć najnowsze i rzetelne informacje z zakresu ochrony zdrowia psychicznego

• 3. Chcecie poznać charakterystykę i objawy zaburzeń, które coraz częściej pojawiają się wśród uczniów

• 4. Zastanawiacie się jak rozmawiać z uczniami o emocjach

• 5. Chcecie dowiedzieć się jak przeciwdziałać wykluczeniu w klasie czy szkole

Dzięki szkoleniu zdobędziecie następujące korzyści

• 1. Zdobędziecie podstawową, niezbędną wiedzę z zakresu zaburzeń psychicznych, która pozwoli na lepsze rozumienie sytuacji ucznia

• 2. Dowiecie się jak rozmawiać z uczniem o trudnych tematach takich jak agresja, emocje, wykluczenie

• 3. Poznacie metody na budowanie atmosfery empatii

• 4. Dowiecie się jak na kryzys reagują poszczególne grupy wiekowe – przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i w końcu – nastolatki

• 5. Będziecie wiedzieli czym są i skąd się biorą zachowania trudne

• 6. Poznacie 4 filary obecności, które pozwolą Wam na budowanie zdrowej i trwałej relacji opartej na zaufaniu

kamila

Kamila Filuś

psycholog

psycholog po specjalności klinicznej i neuropsychologii, Trener Umiejętności Społecznych I i II stopnia, menadżer ds. warsztatów i trener CDW, autor warsztatów edukacyjnych i integracyjnych. Na sali warsztatowej spędza rocznie ok 500 godzin, w trakcie których ma kontakt z dziećmi i młodzieżą, obserwuje ich sukcesy oraz rozmawia o trudnościach.

agnieszka-lackowska-k

Agnieszka Lackowska

psycholog

psycholog po specjalności rodziny oraz psychologii edukacyjnej z przygotowaniem pedagogicznym, certyfikowana Trenerka Umiejętności Społecznych. W Centrum Dobrego Wychowania specjalistka ds. koordynacji warsztatów i trenerka edukacyjna. Ma świetny kontakt z młodzieżą i indywidualne podejście do każdego ucznia.

Opinie uczestników szkoleń

Centrum Dobrego Wychowania w liczbach