Poradnik Angażowania Społeczności [do pobrania]

Zapraszam do pobrania Poradnika Angażowania Społeczności, czyli publikacji przygotowanej przez zespół Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, w której opisujemy 6 kroków do zaangażowania społeczności lokalnej w działania edukacyjne, wychowawcze, społeczne i kulturalne.

Nasze działania edukacyjne, wychowawcze, społeczne i kulturalne są o wiele skuteczniejsze, kiedy realizujemy je przy szerokim zaangażowaniu całej społeczności lokalnej, dlatego zapraszam do pobrania poradnika, w którym w 6 krokach opisujemy jak tę społeczność zaangażować. W publikacji opisujemy zastosowanie tych 6 kroków na podstawie corocznie realizowanych wydarzeń, w które zaangażowane są społeczności naszych placówek wsparcia dziennego w Lublinie:

- Dzielnicowych Festiwali Kultury (maj - czerwiec)

- Biesiad Patriotycznych z Wielkimi Dziełami Literatury Polskiej (listopad)

Publikacja przyda się każdemu nauczycielowi, animatorowi, pedagogowi i działaczowi społecznemu, który chcę zmieniać rzeczywistość wokół siebie, a wiem, że właśnie takie osoby czytają naszego bloga. Zapraszam do pobrania i wdrażania działań w życie.

Pobierz Poradnik Angażowania Społeczności (pdf)

Nasz poradnik przygotowaliśmy z wykorzystaniem treści, które zawarte są w tych dwóch wpisach:

- Po co i jak zrobić duży edukacyjny sąsiedzki projekt – studium przypadku

- Uniwersalna metoda angażowania ludzi do czegokolwiek

Poradnik przygotowany został w ramach projektu: Placówki wsparcia dziennego – centra małej i dużej zmiany społecznej współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.