
Trener na start!
Program szkoleniowy
Chcesz zostać trenerem, ale nie wiesz od czego zacząć?
Zawsze interesowały Cię tematy związane z procesami zespołowymi, tworzeniem i prowadzeniem warsztatów czy budowania marki osobistej?
Mamy coś idealnego dla Ciebie!
Lipiec 2023
O programie Trener na start!
Szkolenie opracowane jest w taki sposób, aby przekazać maksimum wiedzy, a następnie, umożliwić jej wykorzystanie w praktyce. Jest to świetna okazja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trenerstwem lub chcą poszerzyć swoją wiedzę.
Wszystkiego nauczymy Cię od podstaw. Aby rozpocząć kurs nie jest Ci potrzebne specjalne wykształcenie czy doświadczenie. Przekażemy najważniejsze informacje, metody pracy i narzędzia, które umożliwią Ci wejście na nową ścieżkę kariery, pozwolą stworzyć własny warsztat i przeprowadzić go w bezpiecznych warunkach. Dodatkowo spotkania z naszymi trenerami zapewnią szybki i wartościowy feedback.
Program składa się z 5 zjazdów online. Podczas zjazdów stacjonarnych będziecie mogli zdobyć wiedzę teoretyczną przekazywaną przez specjalistów z określonych dziedzin a następnie pod ich okiem budować i tworzyć własny warsztat. Zjazdy online natomiast nastawione są na przekazanie najważniejszych informacji, niezbędnych w pracy trenera, opartych na badaniach naukowych, danych statystycznych oraz bogatym doświadczeniu naszych specjalistów. Zajęcia prowadzone są w formie wykładowo-warsztatowej.
Dlaczego warto nam zaufać?

→ Od 2005 roku pomagamy szkołom realizować misję edukacji i wychowania dzieci i młodzieży
→ Co roku prowadzimy zajęcia dla ponad 4000 uczniów
→ Jesteśmy na bieżąco z nowinkami w branży
→ Wygrywamy konkursy na projekty edukacyjne dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli
→ Jesteśmy blisko Waszych potrzeb – niemal codziennie rozmawiamy z uczniami i przedstawicielami branży oświaty
→ Prowadzimy kursy dla trenerów, umiemy i uczymy innych prowadzić szkolenia
Terminy zjazdów
Wszystkie zjazdy mają charakter on-line.
I zjazd 08.07.2023
10:00-10:50 Zapoznanie z uczestnikami, przedstawienie szkoleniowców - Kamila Filuś, Agnieszka Lackowska
10:50-14:00 Wystąpienia publiczne i mowa ciała - Kamila Filuś
II zjazd 09.07.2023
10:00-12:20 Dobór metod pracy z grupą - Kamila Filuś, Agnieszka Lackowska
12:40-15:00 Tworzenie zespołu - Kamila Filuś, Agnieszka Lackowska
III zjazd 15.07.2023
10:00-12:20 - Integracja grupy - Kamila Filuś, Agnieszka Lackowska
13:00-15:00 - Czynniki aktywizujące i hamujące grupę - Agnieszka Lackowska
IV zjazd 16.07.2023
10:00-12:20 Praca z grupą trudną - Joanna Misiarz
12:40-15:00 Budowanie scenariusza warsztatów - Kamila Filuś
V zjazd 22.07.2023
10:00-12:00 Marka osobista - Mateusz Sierpiński
12:30-15:00 Proces uczenia sie w grupie - Joanna Misiarz
15:00-17:00 Podsumowanie szkolenia



Program szkoleniowy dla przyszłych trenerów
- 26 godzin dydaktycznych
Trener na start!

- Proces uczenia się w grupie (3,5h)
- Dobór metod do pracy z grupą (3h)
- Integracja grupy (3h)
- Czynniki aktywizujące i hamujące procesy grupowe (2,5h)
- Praca z grupą trudną (3h)
- Planowanie i budowanie scenariusza warsztatów (3,5h)
- Wystąpienia publiczne i mowa ciała (4,5h)
- Budowanie marki osobistej (2,5h)
Proces uczenia się w grupie
Specyfika procesu uczenia się zależy od wielu różnorodnych czynników, do których należy uczenie się indywidualne lub grupowe. Z tego modułu dowiesz się czym różnią się oba procesy, jakie są ich zalety oraz jakie trudności mogą pojawić się w ich trakcie.
Czynniki aktywizujące i hamujące grupę
W pracy z grupą można zauważyć, że temat spotkania, postawa trenera czy chociażby miejsce w jakim znajduje się grupa mają wpływ na zaangażowanie i tempo pracy. W trakcie tego modułu powiemy Ci jak moderować takie czynniki, aby Twoje szkolenie było jak najbardziej atrakcyjne.
Dobór metod do pracy z grupą
Każda grupa jest inna, dlatego tak ważna jest elastyczność i umiejętność podążania za jej potrzebami. Nauczymy Cię jak dobierać metody i techniki szkoleniowe do grupy aby odpowiednio modyfikować zaangażowanie i maksymalnie wspierać proces ucznia się.
Tworzenie grupy i jej integracja
Integracja grupy to podstawa, zwłaszcza w sytuacji, w której uczestnicy wcześniej się nie znali lub znają się krótko. Pokażemy Ci gotowe metody integracyjne oraz nauczymy planować ten proces, tak aby uczestnicy czuli się ze sobą dobrze.
Praca z grupą trudną
Trener zawsze powinien być przygotowany na to, że każda grupa jest inna i mogą pojawiać się różnorodne trudności – nie tylko te związane z organizacją, ale również samą charakterystyką uczestników. W trakcie tego modułu dowiecie się czym jest grupa trudna oraz jak sobie z nią poradzić.
Planowanie i budowanie scenariusza warsztatów
Warsztaty można wykorzystywać do pracy ze wszystkimi grupami wiekowymi. Dodatkowo jest to tak elastyczna forma pracy, że można ją wykorzystać praktycznie w każdej sytuacji. Wystarczy tylko znać kilka mechanizmów, które pozwolą zaplanować ten proces w atrakcyjny i zrozumiały sposób.
Wystąpienia publiczne i mowa ciała
Postawa, sposób mówienia oraz ogólna prezencja trenera to bardzo ważny czynnik, który może działać na korzyść lub wręcz przeciwnie. Moduł został zaprojektowany tak aby uczestnicy zostali zapoznani z podstawowymi informacjami, które pozwolą na świadome budowanie wizerunku.
Budowanie marki osobistej
Dobra marka osobista w zawodzie trenera to podstawa. Dzięki niej jesteśmy odbierani jako osoby kompetentne i godne zaufania, co przekłada się oczywiście na zadowolenie uczestników. Dlatego powiemy Ci na jakie elementy budowania swojego wizerunku trenerskiego warto zwrócić uwagę.
Cena szkolenia to 679 zł!
Nasz zespół

Kamila Filuś
Psycholog po specjalności klinicznej, Trenerka Umiejętości Społecznych I i II stopnia, w trakcie studiów z Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Zawodowo menadżerka ds. warsztatów CDW oraz trenerka edukacyjna. Twórczyni warsztatów edukacyjnychi integracyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Na sali warsztatowej spędza rocznie ok 500h, co pozwala na jeszcze lepsze rozumienie grupy oraz odpowiedni dobór metod szkoleniowych.

Agnieszka Lackowska
Psycholog po specjalności rodziny oraz psychologii edukacyjnej z przygotowaniem pedagogicznym, certyfikowana Trenerka Umiejętości Społecznych I i II stopnia. W Centrum Dobrego Wychowania specjalista ds.koordynacji warsztatów i trenerka edukacyjna. W swojej pracy kieruje się indywidualnością jednostki i jej potrzebami, co pozwala jej na lepsze poznanie uczestników i budowanie relacji zaufania oraz wsparcia.

Joanna Misiarz
Współtwórca projektów edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania, trener warsztatów kompetencyjnych dla ucznió i grup dorosłych. Współautorka szkoleń i materiałów edukacyjnych CDW. W CDW odpowiada również za koordynację i zarządzanie projektami. W pracy z młodzieżą posługuje się głównie moetodą projektu.

Mateusz Sierpiński
Psycholog, który przeszedł na złą stronę mocy. Uznawany za (jeszcze) młodego, kreatywnego stratega w branży reklamowej. Na codzień rozwiązuje wyzwania komunikacyjne dla takich marek jak Volkswagen, McDonald's czy e-obuwie.
Formularz szkoleniowy Trener na start!
Jeśli jesteś zainteresowany wypełnij formularz zgłoszeniowy, a my odezwiemy się z dalszymi informacjami organizacyjnymi.
Startujemy w lipcu 2023 r.
Zapisy trwają do 30 czerwca, ilość miejsc jest ograniczona.
Masz pytania?
Zadzwoń lub napisz do nas.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Kamila Filuś
kamila.filus@cdw.edu.pl
tel.: 502 928 477