Jesteśmy na Facebooku Centrum Dobrego Wychowania
Warsztaty i wycieczki dla klas Kursy i szkolenia Strefa Wiedzy Sklep
Zapisz się na darmowy kurs Jak Skutecznie Pracować z Grupą i Klasą

Warsztaty i wycieczki integracyjne dla klas


Integracyjna PrzygodaW funkcjonowaniu każdego zespołu ważna jest integracja, czyli wzajemne zapoznanie i nauka współpracy.

A dlaczego nie zrobić tego w formie nietypowej przygody?
– Może razem przygotujemy i weźmiemy udział w telewizyjnym show: Klasowy Teleturniej?
– Może wykonamy wciągające zespołowe zadania w Miasteczku Przygody?
Integracyjna Przygoda

Integracyjna Przygoda dla klas to propozycja nie tylko na początek roku szkolnego.

Przecież zawsze jest dobry czas na przeżycie wspólnej przygody, a przy okazji polepszenie relacji w klasie, rozwiązanie konfliktów i naukę współpracy.
 

 

Moduły wycieczki

Integracyjna PrzygodaIntegracyjna Przygoda dla klas skład się z modułów dobieranych przez nauczyciela i klasę. Każdy moduł trwa od 2 do 6 godzin zajęć:
– wspólnie kręcimy telewizyjny show z udziałem znanych gwiazd (czyli uczniów naszej klasy)
– zabawa w Miasteczku Przygody z użyciem wciągających gadżetów budujących współpracę

Warsztaty można połączyć z wycieczką i zwiedzeniem Lublina.


Integracyjna Przygoda

Wolne terminy i rezerwacja

Zapraszamy do sprawdzenia wolnych terminów i rezerwacji:

512 305 508

rezerwacje@cdw.edu.pl
Biuro czynne w godz. 8:00-16:00
 

Pakiet kursów Efektywna EdukacjaBezpłatny certyfikowany kurs dla nauczyciela

Misją Centrum jest wspieranie edukacji, dlatego nauczyciel przyjeżdzający ze swoją klasą na warsztat 2-dniowy otrzymuje od nas bezpłatnie profesjonalny kurs online Efektywne Metody Nauczania (lub inny wybrany przez siebie), na na warsztat 3-dniowy wybrany pakiet kursów, np. Efektywna Edukacja PLUS.

 

 

 

Wycieczka 24-godzinna

Integracyjna Przygoda 24-godzinna to świetna propozycja dla całego rocznika. Klasa przyjeIntegracyjna Przygodażdża rano, bierze udział w całodziennych wciągających zajęciach zakończonych ogniskiem lub nocną grą terenową, kolejna klasa przyjeżdża następnego ranka i wspólnie z pierwszą biorą udział w jednym module zajęć, po czy pierwsza klasa wyjeżdża, a druga zostaje do następnego dnia, kiedy przyjedzie następna klasa i tak dalej. Integracja wewnątrz i pomiędzy klasami gwarantowana.

 

WSZYSTKIE WYCIECZKI I WARSZTATY DLA KLAS

Wycieczki i Warsztaty Integracyjne

Wciągające warsztaty i wycieczki integracyjne dla klas. Nie tylko na początek roku szkolnego!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjna Przygoda
Ścisła

Warsztaty i wycieczki połączone z edukacją w zakresie matematyki i informatyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjna Przygoda Humanistyczna

Wciągające warsztaty i wycieczki połączone z edukacją w zakresie historii, języka polskiego i WOS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjna Przygoda Specjalistyczna

Warsztaty i wycieczki dla klas połączone z warsztatami preorientacji zawodowej i kształtowania kompetencji liderskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 odpowiedzi do artykułu “Warsztaty i wycieczki integracyjne dla klas

 1. Beata Surdacka, nauczyciel j. niemieckiego, Zespół Szkół im. Chmielewskiego w Nałęczowie

  12 listopada moja pierwsza klasa technikum uczestniczyła w warsztatach integracyjnych „Zgrana Klasa" Akademii Młodzieżowej. W ciągu 6 godzin wspólnych atrakcyjnych zajęć uczniowie lepiej się poznali, bardziej zintegrowali i świetnie przy tym bawili.

  Urozmaicone zajęcia prowadzone w miłej atmosferze przez 5 sympatycznych młodych trenerów i trenerek pobudziły wszystkich uczestników do aktywności. Oprócz zabaw integracyjnych całej klasy uczniowie pracowali w małych zespołach realizując inicjatywy na rzecz klasy. Poprzez przygotowanie różnych ciekawych form teleturnieju klasowego uczyli się współdziałania i zaangażowania na rzecz innych, odkrywając swoje zdolności i rozwijając kreatywność.

  Wszyscy bez wyjątku aktywnie uczestniczyli w każdej zabawie. Tempo zajęć było szybkie, a uczniowie nawet nie pomyśleli o tzw. czasie wolnym. Byli bardzo ciekawi, pomysłowi, otwarci i zainteresowani wszystkimi formami aktywności. Każda konkurencja teleturnieju klasowego była dobrze przygotowana i przeprowadzona.

 2. Katarzyna Śliż, pedagog szkolny, Gimnazjum nr 7 w Lublinie

  Wyjazd integracyjny do Ośrodka Fundacji w Motyczu Leśnym to bardzo ciekawa propozycja zbudowania z klasy zgranego zespołu. Pobyt w Ośrodku pozwala na integrację klasy, lepsze wzajemne poznanie się i zaktywizowanie uczniów, co sprawia, że późniejsza praca w szkole jest łatwiejsza i bardziej efektywna. Po takim wyjeździe uczniowie są bardziej zaangażowani i zmotywowani, ponieważ czują się w swojej klasie lepiej.

 3. Monika Garbacz, nauczyciel WOS, Gimnazjum w Pliszczynie

  Z Fundacją Szczęśliwe Dzieciństwo mam przyjemność współpracować od 2010 roku. Jako szkolny koordynator projektów, w których moja szkoła była partnerem Fundacji 3-krotnie uczestniczyłam wraz z młodzieżą w warsztatach szkoleniowych w Motyczu Leśnym. Za każdym razem były to interesujące zajęcia, dobrze przygotowane pod względem merytorycznym , jak również organizacyjnym. W czasie trwania warsztatów uczestnicy uczyli się tego, jak w praktyce mogą wykorzystać zdobytą tu wiedzę. Prowadzone przez instruktorów zajęcia inspirowały i motywowały młodzież z mojej szkoły do tego, by samodzielnie brała odpowiedzialność za otoczenie w którym żyje. Niejednokrotnie działania młodzieży potwierdziły moje przekonanie, że czas spędzony w Motyczu, nie był czasem straconym.

  Poza walorami dydaktycznymi warsztaty za każdym razem były czasem budowania właściwych relacji w grupie, integracji, nawiązywania nowych kontaktów z rówieśnikami, dobrej zabawy. Pracownicy ośrodka, stworzone warunki pracy i odpoczynku, panująca atmosfera – życzliwości, otwartości powodują, że z chęcią się tu powraca by móc „działać i tworzyć”.

 4. Ania, kl. I, Zespół Szkół im. Chmielewskiego w Nałęczowie

  Dnia 12 listopada 2013 r. nasz klasa udała się do Motycza na warsztaty integracyjne, do których zachęciła nas nasza wychowawczyni. Na miejscu przywitali nas bardzo mili trenerzy, którzy poprzez wielki zapał zachęcili nas do wspólnej zabawy. Przygotowali dla nas dużo zajęć, między innymi zabawy na świeżym powietrzu, naukę tańca, quiz klasowy oraz pieczenie bułeczek, które najbardziej przypadły wszystkim do gustu. Zabawy te bardzo zbliżyły naszą klasę, nauczyły nas współpracy i pozwoliły znaleźć wspólne zainteresowania. Od tamtej pory między panuje między nami serdeczna atmosfera. Dzięki tym warsztatom mogliśmy lepiej się poznać. Całej naszej klasie bardzo podobał się ten wyjazd i jesteśmy wdzięczni za jego zorganizowanie.

 5. Uczniowie kl. I, Gimnazjum im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie

  Budynek był położony w ciekawym miejscu. Jedzenie było dobre. Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Lepiej zintegrowałam się z klasa a także dobrze bawiłam się w klasowym teleturnieju. Chętnie pojechałbym tam jeszcze raz. Gdyby każda wycieczka była jak ta, świat byłby lepszy.

  Wycieczka do Motycza podobała mi się. Najbardziej – ciekawie zorganizowanie czasu i praca w grupach. Choć mogłaby być trochę dłuższa. Bardzo fajnie się bawiłam podczas integracyjnych zabaw, np. pieczenie drożdżowych paluchów bądź klasowym teleturnieju. Dobrze, że wokół budynku było dużo miejsca do gier, zwierzęta pasące się niedaleko i miejsca do odpoczynku. Trenerzy byli bardzo dobrze przygotowani i ciekawie prowadzili swoje zajęcia. Nowym dla mnie doświadczeniem było tańczenie tańca belgijskiego czy zabawa w sztandary. Chętnie powtórzyłabym taki wyjazd!

  Plusem było to, że Ośrodek jest położony na skraju lasu, było dużo miejsca na granie w piłkę. Pokoje i wyżywienie było dobre; zabawy i zajęcia w grupach prowadzone przez organizatorów ciekawe. Mogłoby być więcej wolnego czasu, ale i tak było dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *