Zapraszamy na seminaria podsumowujące projekt „SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Uczestnicy seminariów poznają najciekawsze rozwiązania dotyczące wykorzystania mechanizmów grywalizacyjnych w angażowaniu uczniów w proces edukacji.
Powoli dobiega końca projekt „SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019” realizowany przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. W ramach projektu 10 szkół (20 klas) z województw mazowieckiego i podkarpackiego wdrażało program Szkoła Przedsiębiorczości, w ramach którego:
- klasy uczestniczyły w warsztatach wdrażających rozpoczynając w ten sposób swoją działalność jako firmy młodzieżowe,
- uczniowie zapoznali się z platformą internetową służącą do planowania swoich działań oraz rozegrali symulacyjną grę biznesową,
- samodzielnie działali w firmach w środowiskach szkół. Ich zadanie polegało na wyprodukowaniu dla społeczności szkoły pięciu inicjatyw edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów i bankowości.
Wiemy, że nie było to łatwe. Do codziennych obowiązków szkolnych zarówno uczniom, ale również nauczycielom uczestniczącym z klasami w projekcie, doszły nowe obowiązki i zadania. A czasu nie było zbyt dużo. Od firm młodzieżowych otrzymaliśmy sprawozdania z ciekawychi angażujących młodzież pomysłów na naukę przedsiębiorczości.
Na przykład młodzieżowa firma Szkolne SKO z Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Akcji V2 w Sarnakach przygotowała Wielkoformatową Grę Planszową.
A młodzież z Liceum Ogólnokształcące Nr 2 im. Kazimierza Morawskiego w Przemyślu Ekonomiczne Kody QR, które umieszczone były na szkolnych korytarzach.
Dlatego też podczas dwóch seminariów pod wspólnym tytułem „Wychowanie do przedsiębiorczości” chcemy podzielić się z Państwem naszymi przemyśleniami i refleksjami z realizacji projektu. Będzie to również okazja do spotkania i zapoznania z programem Szkoła Przedsiębiorczości - pomysłem Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo na kształtowanie postawy przedsiębiorczej wśród młodych ludzi. Podczas każdego seminarium firmy młodzieżowe działające na terenie poszczególnych województw opowiedzą o swoich wrażeniach z udziału w projekcie.
W czasie seminarium zostanie przedstawiony pomysł Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo na wykorzystywanie nauczania przedsiębiorczości w realizacji programu wychowawczego i edukacyjnego szkoły. Zostanie także zaprezentowana platforma internetowa służąca prowadzeniu działalności Firm Młodzieżowych w klasach. Seminarium będzie czasem dzielenia się doświadczeniami wynikającymi z realizacji projektu „SzkolaPrzedsiebiorczosci.pl – edukacja ekonomiczna poprzez klasowe firmy symulacyjne. Edycja 2019”. W trakcie seminarium uczestnicy projektu zaprezentują swoją działalność jako firmy młodzieżowe oraz przedstawią zrealizowane przez siebie inicjatywy edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości.
Każdy uczestnik seminarium otrzymuje:
- zaświadczenie o udziale
- Katalog Metod Budowania Motywacji, czyli zbiór metod i gier wykorzystujących mechanizmy grywalizacjne do angażowania uczniów
- bezpłatny dostęp do platformy edukacyjnej szkolaprzedsiebiorczosci.pl, którą można wykorzystać do angażowania uczniów w działania edukacyjne
- wiedzę ekspercką przekazaną dotyczącą budowania motywacji wśród uczniów
- bon rabatowy na kursy na platformie e-learningowej CDW
Każde seminarium to również okazja do spotkania z zaproszonymi ekspertami:
- dr Michał Czakon (psycholog, dydaktyk, tutor, wykładowca, pomysłodawca metod edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania) opowie o trzech kluczowych elementach angażowania uczniów w edukację.
- Agata Banach (trenerka, psycholog, menagerka, organizatorka programów rozwojowych dla firm, mentor biznesowych wystąpień publicznych) w wystąpieniu Aktywuj Swój Talent opowie o sposobach przekłucia pasji w sposób na życie
- Monika Krupa (doktorantka KUL) scharakteryzuje psychologiczne uwarunkowania postawy przedsiębiorczej – jak je kształtować i wzmacniać u uczniów
Udział w seminariach jest bezpłatny!
Seminarium w województwie podkarpackim odbędzie się dnia 4 grudnia 2019 (środa) w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu, ul. H. Sienkiewicza 3 - zgłoszenia do 3 grudnia.
Natomiast seminarium w województwie mazowieckim odbędzie się dnia 11 grudnia 2019 (środa) w XLIII Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Warszawie, al. Niepodległości 27 - zgłoszenia do 10 grudnia.
Wiecej informacji:
Joanna Misiarz
biuro@cdw.edu.pl
tel.: 502-928-477
Obydwa seminaria rozpoczynają się o godzinie 11.00. Osoby zainteresowane udziałem w wybranym seminarium proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.
Formularz zgłoszeniowy