Jesteśmy na Facebooku Centrum Dobrego Wychowania
Warsztaty i wycieczki dla klas Kursy i szkolenia Strefa Wiedzy Sklep
Zapisz się na darmowy kurs Jak Skutecznie Pracować z Grupą i Klasą

Wycieczki z warsztatami specjalistycznymi


 

Warsztaty specjalistyczneCzy szkolny wyjazd może być nie tylko ciekawą przygodą, ale również wciągającą nietypową edukacją?


– Może taki wyjazd to również dobry czas, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie: Co chciał(a)bym robić w życiu?

– Może jest to również świetna okazja do kształtowania i utrwalania cech liderskich?

Moja Przyszłość– A może pobawimy się w symulacyjną firmę i nauczymy się aktywności, zarządzania, planowania, walki ze stresem?

Edukacyjna Przygoda to świety pomysł na wycieczkę nie tylko kiedy jest ciepło, ale nawet wtedy, kiedy za oknem deszcz lub śnieg.

Tym bardziej, że w okresie styczeń-marzec nasze wycieczki i warsztaty są tańsze.

 

Gra LiderskaModuły wycieczki

Edukacyjna Przygoda dla klas skład się z modułów dobieranych przez nauczyciela i klasę. Każdy moduł trwa od 2 do 6 godzin zajęć:

Moja Przyszłość – moduł warsztatowy pozwalający na odkrywanie talentów i planowanie przyszłości uczniów. W czasie serii ćwiczeń uczniowie zastanawiają się na swoimi talentami i nad tym, jak wykorzystać je do planowania swojej kariery.

Gra Liderska – na pewno w naszej klasie są osoby o predyspozycjach liderskich, ale może być tak, że niezbyt dobrze wykorzystują swoje predyspozycje i np. przeszkadzają, a Giełda Inicjatywco gdyby tak wykorzystać ich cechy liderskie. Gra Liderska pozwala na odkrycie i nauczenie z dobrego korzystania z cech liderskich.

Giełda Inicjatyw – w czasie tej metody uczniowie tworzą symulacyjne firmy młodzieżowe, które biorą udział w licytacji inicjatyw edukacyjnych i społecznych, a następnie je realizują ucząc się tym samym zarządzania, planowania i pracy pod presją czasu

 

Przykładowy program Edukacyjnej Przygody – Warsztaty specjalistyczneWarsztaty specjalistyczne

Przykładowy program edukacyjnej przygody - warsztaty specjalistyczne

Warsztaty specjalistyczneOczywiście do naszej wycieczki możemy dobierać moduły również z innych Edukacyjnych Przygód dla klas. Zadzwoń do naszego specjalisty, a pomoże dobrać najciekawszy i najbardziej wciągający zestaw Przygód dla Waszej klasy skomponowany z naszych modułów warsztatowych.

 

Wolne terminy i rezerwacja

Zapraszamy do sprawdzenia wolnych terminów i rezerwacji:

512 305 508

rezerwacje@cdw.edu.pl
Biuro czynne pon-pt w godz. 8:00-16:00

 

Pakiet kursów Efektywna Edukacja Bezpłatny certyfikowany kurs dla nauczyciela

Misją Centrum jest wspieranie edukacji, dlatego nauczyciel przyjeżdzający ze swoją klasą na warsztat 2-dniowy otrzymuje od nas bezpłatnie profesjonalny kurs online Efektywne Metody Nauczania (lub inny wybrany przez siebie), na na warsztat 3-dniowy wybrany pakiet kursów, np. Efektywna Edukacja PLUS.

 

 

Wycieczka 24-godzinna

Edukacyjna Przygoda 24-godzinna to świetna propozycja dla całego rocznika. Klasa przyjeżdża rano, bierze udział w całodziennych wciągających zajęciach zakończonych Warsztaty specjalistyczneogniskiem lub nocną grą terenową, kolejna klasa przyjeżdża następnego ranka i wspólnie z pierwszą biorą udział w jednym module zajęć, po czy pierwsza klasa wyjeżdża, a druga zostaje do następnego dnia, kiedy przyjedzie następna klasa i tak dalej. Edukacja oraz integracja wewnątrz i pomiędzy klasami gwarantowana.

 

WSZYSTKIE WYCIECZKI I WARSZTATY DLA KLAS

Wycieczki i Warsztaty Integracyjne

Wciągające warsztaty i wycieczki integracyjne dla klas. Nie tylko na początek roku szkolnego!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjna Przygoda
Ścisła

Warsztaty i wycieczki połączone z edukacją w zakresie matematyki i informatyki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjna Przygoda Humanistyczna

Wciągające warsztaty i wycieczki połączone z edukacją w zakresie historii, języka polskiego i WOS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edukacyjna Przygoda Specjalistyczna

Warsztaty i wycieczki dla klas połączone z warsztatami preorientacji zawodowej i kształtowania kompetencji liderskich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 odpowiedzi do artykułu “Wycieczki z warsztatami specjalistycznymi

 1. Anna Cieniuch-Król, nauczyciel j. hiszpańskiego, IX LO w Lublinie

  Warsztaty organizowane przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Domu AM w Motyczu Leśnym to niezapomniane doświadczenie, zarówno dla mnie, jak i dla moich uczniów. Pozwoliły mi one przede wszystkim lepiej poznać moją klasę i potencjał drzemiący w każdym z moich uczniów, a zarazem inaczej spojrzeć na siebie, jako wychowawcę.

  Trenerzy to przesympatyczni młodzi ludzie, doskonale przygotowani zarówno pod względem merytorycznym, jak i praktycznym. Stosowane przez nich formy i metody pracy podczas warsztatów pozwalają nawet tym bardziej nieśmiałym uczniom na świetną zabawę, a także na rozwijanie własnej osobowości i kształtowanie umiejętności pracy w grupie i dla grupy, wyzwalają w nich aktywność, uczą kreatywności, zaangażowania i budzą chęć działania, co bardzo ułatwia późniejszą pracę z klasą.

  Myślę, że przy najbliższej okazji chętnie skorzystamy z kolejnych zajęć, tym bardziej, ze ich tematyka doskonale wpisuje się w realizowany przez naszą szkołę program wychowawczy.

 2. Dorota Kędzierska, nauczyciel j. polskiego, Gimnazjum w Pliszczynie

  Udział w warsztatach w Motyczu Leśnym oferowanych przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo jest ciekawym doświadczeniem dla uczniów szkół i nauczycieli- wychowawców. Tematyka zajęć doskonale wpisuje się w program wychowawczy współczesnej szkoły, więc korzystanie z nich jest cennym wsparciem w pracy z młodzieżą. Metody i formy pracy stosowane podczas warsztatów integrują uczestników zajęć, wyzwalają ich aktywność i kreatywność. Uczniowie, biorąc w nich udział, nie tylko kształtują własną osobowość, rozwijają emocje, odwołują się do uznanych wartości i tradycji, przygotowują się do podejmowania wyzwań współczesnej rzeczywistości, ale także przyjemnie spędzają czas. Ich nauczyciele natomiast mogą poznawać nowe sposoby pracy wychowawczej, wymieniać doświadczenia. Bez wątpienia przyczynia się do tego profesjonalizm, zaangażowanie i życzliwość trenerów prowadzących zajęcia. Ponadto Fundacja dysponuje bardzo dobrą, bezpieczną bazą w Motyczu Leśnym, w którym organizowane się warsztaty. Atrakcją dla uczniów jest również to, że część zajęć odbywa się na zewnątrz budynku, dzięki czemu mają kontakt z naturą. Warsztaty organizowane przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo to interesująca propozycja dla szkół i warto z nich korzystać.

 3. Aleksandra, VIII LO w Lublinie

  Warsztaty w Motyczu Leśnym wspominam bardzo miło. Dworek, w którym miałam okazję spędzić tych kilka dni jest idealnym miejscem na różnorodne kursy czy szkolenia. Czysty i wyposażony we wszystkie niezbędne sprzęty pozwala poczuć się tam jak w domu. Jestem również bardzo zadowolona z grupy ludzi , których miałam okazję poznać w Motyczu. Członkowie Fundacji, którzy prowadzili warsztaty dali się poznać jako sympatyczne i kreatywne osoby, które traktują swoje zadania bardzo poważnie ale nie zapominają przy tym o dobrej zabawie. Dzięki warsztatom w Domu AM, miałam możliwość nauczenia się wielu przydatnych rzeczy oraz poznałam wspaniałych ludzi, z którymi już zawsze będę utrzymywała kontakt. Pobyt w Motyczu Leśnym na zawsze utkwi mi w pamięci!

 4. Karolina, Gimnazjum w Pliszczynie

  Uważam, że warsztaty w Motyczu Leśnym bardzo wpłynęły na moją aktywność społeczną. Wiem już, że zorganizowanie jakiejś imprezy to wcale nie jest duże wyzwanie i sprawia mi dużą przyjemność. Myślę, że te warsztaty to duża szansa dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *