ROK INTEGRACJI

Buduj z nami zgraną klasę!

364224683_1020946625745726_7681522202543858328_n

Rok integracji i relacji 2023/2024

W Centrum Dobrego Wychowania rok szkolny 2023/2024 jest rokiem szczególnym. Chcemy jeszcze bardziej przybliżyć i umożliwić klasom budowanie więzi oraz inspirujących, wspierających i trwałych interakcji między uczniami. Nasza inicjatywa ma na celu podkreślenie i celebrowanie wartości takich jak wspólnotowość, zrozumienie, szacunek i współpraca, które tworzą fundamenty harmonijnego społeczeństwa.

Czym jest Rok integracji i relacji?

To czas, w którym dajemy wyraz naszej chęci do nauki od siebie nawzajem, odkrywania siebie, budowania nowych relacji. Staramy się pokazać, że te wszystkie elementy mogą być obecne i celebrowane pomimo naturalnych różnic jakie między nami występują.

Jaki jest nasz cel?

Wzajemne wsparcie i zrozumienie: Tworzenie atmosfery, w której uczniowie wspierają się nawzajem, rozwijają empatię i zrozumienie dla różnych sytuacji życiowych.

Współpraca i teamwork: Uczenie uczniów pracy zespołowej, konstruktywnego i budującego rozwiązywania konfliktów oraz osiągania wspólnych celów.

Akceptacja różnorodności: Promowanie akceptacji różnic społecznych i indywidualnych w klasie. Zauważenie, że różnorodność jest dobra.

Wzrost samoświadomości: Rozwijanie umiejętności rozpoznawania i wyrażania własnych emocji, myśli i potrzeb.

Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych: Kształtowanie umiejętności skutecznej komunikacji werbalnej i niewerbalnej.

Budowanie pozytywnego środowiska: Tworzenie atmosfery pełnej szacunku, zaufania i otwartości, w której uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach i dobrze czują się w zespole klasowym.

Nasze działania w Roku integracji i relacji

Inicjatywa Roku integracji i relacji powstała po długich obserwacjach zespołów klasowych przyjeżdżających do CDW. Coraz częściej zauważamy, że uczniowie mają trudności z integracją i budowaniem relacji. Klasy podzielone są na grupki, które zamykają się na środowisko zewnętrzne. Dlatego chcąc pokazać wartość jaka kryje się w każdej klasie postanowiliśmy rok 2023/2024 ogłosić Rokiem integracji i relacji.

W związku z tym ogłaszamy konkurs, którego celem jest praca nad budowaniem trwałych i zdrowych relacji. Dodatkowo wszystkie warsztaty integracyjne w CDW w tym czasie można zamówić w promocyjnej cenie.

Wyniki konkursu

Z przyjemnością informujemy, że zwycięzcą konkursu organizowanego w ramach Roku integracji i relacji została klasa 4a ze Szkoły Podstawowej w Oleśnicy. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować za zaangażowanie i doskonałą pracę zespołową. Jako nagroda czeka na Was wycieczka integracyjna do Centrum Dobrego Wychowania, gdzie będziecie mieli okazję wziąć udział w dwudniowych warsztatach o wartości 3.500 zł.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i cenny wkład w nasz projekt. W przyszłości zachęcamy również wszystkich pozostałych do uczestnictwa w innych konkursach.

strona 1
strona 2
wiedza

Masz pytania?

Zadzwoń lub napisz do nas.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Majka strona

Maria Mirosław