Kompetencje liderskie w zawodzie nauczyciela

Cena szkolenia

• 98,00 zł / os.

• grupy do 20 osób - 1960,00 zł / grupa

*dotyczy szkoleń organizowanych w szkołach w Lublinie i okolicach, pozostałe szkoły - kalkulacja indywidualna, w przypadku szkoleń realizowanych poza Lublinem, doliczamy koszty dojazdu.
  • Czas trwania: 4h dydaktyczne

• Jakie kompetencje należą do grupy kompetencji liderskich? Jak je rozwijać i wykorzystywać w środowisku szkoły? Czy liderem w szkole jest tylko dyrektor? Jak wyzwolić w sobie potencjał liderski?

Zapraszamy na szkolenie przeznaczone zarówno dla charyzmatycznych dusz zespołu jak również cichych i spokojnych analityków.

Pokażemy Ci, jak w oparciu o swój własny styl i naturalne predyspozycje, rozwinąć w sobie kompetencje liderskie, niezbędne do skutecznegorealizowania celów edukacyjnych i wychowawczych.

Opis

• Dlaczego każdy nauczyciel powinien wziąc udział w naszym szkoleniu? Ponieważ uważamy, że kompetencje liderskie należą do grupy podstawowych umiejętności charakteryzujących każdego specjalistę, również kadrę pedagogiczną w szkole.

• Nauczyciel - lider to zaangażowana w zadania osoba wnosząca unikalne wartości w działania, w których uczestniczy, w tym w pracę zespołową. Nauczyciel - lider, który mocno wierzy w to co robi, inspiruje innych do zmian, daje nadzieję, że marzenia moga się spełniać, to wielka wartość zarówno dla uczniów jak i współpracowników.

• Jesteśny przekonani, że inwestując w takich nauczycieli, inwestujemy też w szkoły przygotowujące do dorosłego życia ludzi świadomych swoich wartości, mocnych stron, zmotywowanych i zaangażowanych.

• Takie nieco idealistyczne podejście można łatwo przekształcić w konkretne, pragmatyczne cele i przedsięwzięcia. Na szkoleniu zrobimy to razem!

• Nikt nie rodzi się liderem. Oczywiście, niektórym z nas przychodzi to łatwiej, ale tak jak w przypadku wzmacniania każdej kompetencji, siła tkwi w precyzyjnej diagnozie, a później wytrwałej, intencjonalnej pracy nad jej rozwojem.

• Pokażemy Wam, jak wejść na drogę rozwoju kompetencji liderskich, jakie małe, operacyjne kroki podjąć już dziś, aby w przyszłości uzyskać mistrzostwo w tej dziedzinie - cieszyć się satysfakcją zawodową, budującymi relacjami zespołowymi i poczuciem dobrze wykonanej pracy.

• 1. Style liderskie, charakterystyka.

• 2. Kotwica lidera, moja misja - moje cele.

• 3. Expose lidera

• 4. Opracowanie programu działań liderskich na najbliżsy semestr/rok szkolny.

To szkolenie jest dla Was jeśli

• 1. Czujecie, że zagubiliście motywację do działania.

• 2. Nie potraficie porozumieć się w zespole współpracowników, czujecie się wyobcowani.

• 3. Odczuwacie chęć zmian, ale nie wiecie od czego zacząć.

Dzięki szkoleniu zdobędziecie następujące korzyści

• 1. Zdiagnozujcie swój unikatowy styl liderski, złamiecie stereotypy o tym jaki powinien być lider.

• 2. Zidentyfikujecie swoją misję i cele zawodowe.

• 3. Nauczycie się opowiadać o ważnych dla Was zasadach

• 4. Przygotujecie olan rozwoju kompetencji i działań liderskich na najbliższy okres półrocza/semestru.

Elwira

Elwira Wojciechowska

dyrektor Centrum Dobrego Wychowania

specjalista z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, trener, certyfikowany konsultant DISC D3