Efektywna współpraca w zespole nauczycieli

Cena szkolenia

• 98,00 zł / os.

• grupy do 20 osób - 1960,00 zł / grupa

*dotyczy szkoleń organizowanych w szkołach w Lublinie i okolicach, pozostałe szkoły - kalkulacja indywidualna, w przypadku szkoleń realizowanych poza Lublinem, doliczamy koszty dojazdu.
  • Czas trwania: 4h dydaktyczne

• Szacunek, serdeczność, zaufanie, umiejętność rozwiazywania konfliktów to tylko kilka cech dobrego zespołu. Jak go stworzyć? Jak podnieść jakość pracy zespołowej? Szkolenie „Efektywna współpraca w zespole nauczycieli” pomoże Wam zbudować dobry zespół pedagogiczny.

Opis

• Wszyscy obserwujemy i doświadczamy, że nasza wydajność jako pracowników w dużym stopniu zależy od samopoczucia związanego ze stosunkiem do kolegów i przełożonych, atmosfery w miejscu pracy. Relacje w zespole, panujące w nim zasady, szacunek, serdeczność, solidarność, zaufanie, równe zaangażowanie wszystkich członków zespołu w pracę nad wspólnym celem, budują pozytywne nastawienie oraz motywację do pracy. W zespołach, w których brak jest tych wartości spada morale kadry, pojawiają się konflikty, pretensje, niezadowolenie, często stres a nawet poczucie beznadziei. Zarówno pozytywne jak i negatywne stosunki w gronie nauczycieli mają znamienne konsekwencje dla realizacji zasadniczych celów szkoły czyli efektywnej edukacji i wychowania.

• „Prawdą jest, że zawsze tam, gdzie ludzie muszą lub chcą razem pracować, będą istnieć różnice poglądów, a sposób, w jaki obchodzimy się z tego rodzaju dylematami, jest wskaźnikiem umiejętności współpracy”

K.Schaefer

• Ogromną rolę w budowaniu dobrego klimatu interpersonalnego w środowisku pracy odgrywa jakość i intensywność relacji między nauczycielami. Relacje te wpływają nie tylko na realizację celów edukacyjnych, ale też na nastawienie i motywację do pracy, chęć angażowania się w dodatkowe projekty edukacyjne, rozwój kompetencji zawodowych, osobiste poczucie spełnienia.

• Na szkoleniu będziecie mieć okazję spojrzeć na siebie innymi oczami, zrozumieć naturalne różnice w sposobie realizacji zadań zawodowych, podejściu do pracy, dostrzeżecie potencjalne przyczyny napięć zespołowych. Zależy nam, aby praca była źródłem satysfakcji i samorealizacji dla każdego nauczyciela, aby środowisko zawodowe i relacje panujące w zespole nauczycieli działały wspierajaco na uczniów i ich rozwój.

• 1. Diagnoza, co nam przeszkadza zostać zespołem marzeń?

• 2. Model DISC, nasze mocne strony

• 3. Model DISC a praca zespołowa

• 4. Różnice między nami – jak uczynić z nich nasz atut?

• 5. Sztuka szukania porozumienia w zespole

To szkolenie jest dla Was jeśli

• 1. Jeśli dostrzegacie w swoim zespole trudność, aby znaleźć nić porozumienia, wydaje się Wam, że komunikujecie się w różnych językach

• 2. Nie czujecie jedności w dążeniu do wspólnego celu

• 3. Grupa osób biernych i niezainteresowanych wydaje się niezdrowo duża

• 4. Wielu z Was pracujecie „od = do”

• 5. Boicie się wychodzić ze swoimi pomysłami, kreatywność i pasja są gaszone w zarodku,

• 6. Ciągle te same osoby zajmują się innowacjami, „pchają sprawy do przodu”, reszta nie włącza się w działania lub nawet przeszkadza/nawet je utrudnia

• A jednocześnie - chcielibyście czuć radość i inspiracje z kontaktów z kolegami z pracy i zauważacie, jak ważne dla skuteczności edukacyjnej są dobre relacje w gronie pedagogicznym.

Dzięki szkoleniu zdobędziecie następujące korzyści

• 1. Zrozumiecie naturalne różnice między wami

• 2. Nauczycie się lepiej ze sobą komunikować

• 3. Zidentyfikujecie swoje mocne, zespołowe strony