Jak zmotywować uczniów do działania?

Dzieci i uczniowie nie staną się wyznawcami prawd i zasad, które chcemy im przekazać, dopóki ich motywacja nie będzie pochodziła z wewnętrznego źródła kontroli, czyli dopóki nie stworzymy im środowiska sprzyjającego motywacji wewnętrznej. Uczniowie, jak i wszyscy ludzie lubią robić rzeczy, w których widzą sens, które do czegoś prowadzą. Nikt nie lubi, kiedy ktoś nam mówi co mamy robić, wolimy sami podejmować decyzje, a jak już ją podejmiemy, to jesteśmy bardziej konsekwentni w tym co robimy.

Najlepszy nauczyciel to taki, który potrafi wzbudzić wśród swoich uczniów motywację do nauki. Ale przecież prawdziwa motywacja, to drzwi otwierane od środka. Jak uczeń sam nie chce, to co my możemy zrobić? No właśnie, jak to zrobić, żeby uczeń sam chciał? Jak budować motywację wewnętrzną?

Zobacz szczegółowy cennik

CELE SZKOLENIA:

- przedstawienie czynników sprzyjających budowaniu motywacji wewnętrznej uczniów
- przedstawienie sposobów motywowania, wspierania i zachęcania uczniów do współpracy
- refleksja nad motywowaniem uczniów do działania

Więcej o motywowaniu uczniów, a także współpracy z rodzicami w tej kwestii pisaliśmy w artykule na anszym blogu:

10 skutecznych sposobów na zachęcenie rodziców do współpracy w ramach budowania wśród uczniów motywacji do nauki

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich szczebli nauczania oraz wszystkich osób zajmujących się edukacją: trenerów, animatorów, wychowawców.

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Korzyści budowania środowiska sprzyjającego motywacji wewnętrznej uczniów.
2. Czynniki sprzyjające budowaniu motywacji wewnętrznej uczniów.
3. Sposoby motywowania, wspierania i zachęcania uczniów do współpracy.
4. Motywowanie uczniów do działania.
5. Zalety, zasady i przykłady metod aktywizujących.

Przeczytaj o tym więcej na naszym blogu:

Wielki Rower – czyli jak robić angażującą edukację i uruchamiać motywację do nauki

Szkolenie jest obecnie prowadzone w formie online i  trwa 4 godziny lekcyjne - 4 x 45 min.

Zobacz szczegółowy cennik

Opinie uczestników szkoleń