Jesteśmy na Facebooku Centrum Dobrego Wychowania
Warsztaty i wycieczki dla klas Kursy i szkolenia Strefa Wiedzy Sklep
Zapisz się na darmowy kurs Jak Skutecznie Pracować z Grupą i Klasą

Jak budować więź z Polską [do pobrania]

Nasza Fundacja od wielu lat realizuje działania wspierające edukację i wychowania wśród szkół polskich działających poza granicami Polski. Organizujemy wakacyjne edukacyjne pobyty dla młodzieży, wymiany szkolne oraz szkolenia dla nauczycieli. Na podstawie tych doświadczeń zebraliśmy dla Was dużą dawkę wiedzy o tym, jak budować więź z Polską i polskością w 3 e-bookach z kursami. Zapraszamy do pobrania.

 

W dniach 14-22 sierpnia 2018 roku w Centrum Dobrego Wychowania odbyło się wakacyjne szkolenie młodzieżowych liderów społeczności Polskiej Szkoły Sobotniej im. Fryderyka Chopina w Southampton. W tegorocznym projekcie „Letnia Szkoła Akademii Młodzieżowej 2018 – przygotowanie młodzieżowych liderów polskiej społeczności w Southampton do budowania więzi z Polską w swojej społeczności”, dzięki wsparciu Senatu RP wzięło udział 27 młodych liderów.

 

 

  • Kurs Skuteczny Nauczyciel i Wychowawca

     

 

 

Główną metodą pracy z młodzieżą była firma młodzieżowa. Uczestnicy mieli za zadanie przekształcić swoją kilku osobową grupę w firmę młodzieżową, wybrać prezesa firmy czy wiceprezesa a następnie tak pokierować firmą, aby wykonać określone zadania. Szkolenie miało na celu utrwalenie więzi z Polską, poczucia przynależności, naukę aktywnego i dobrze zorganizowanego działania na rzecz swojej społeczności oraz kształtować postawy liderskie.

 

Pobierz kursy

W ramach tego projektu opracowaliśmy dla Was trzy kursy mające na celu rozwinięcie głównych celów szkolenia. Kursy te zostały przygotowane z myślą o działaniach edukacyjnych i wychowawczych realizowanych poza granicami Polski, ale na pewno przydadzą się również nauczycielom i wychowawcom w Polsce (np. gry i zabawy teatralne opisane w e-booku "Chcę być Liderem").

 

Kliknij na planszę tytułową, żeby pobrać kurs w formie e-booka pdf.

 

 

 


Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od wielu lat organizuje tego typu działania: wakacyjne pobyty edukacyjne, wymiany ze szkołami w Polsce oraz szkolenia dla nauczycieli uczących w języku polskim poza granicami Polski. W samym tylko roku 2018, dzięki wsparciu Senatu RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowaliśmy działania edukacyjne z następującymi szkołami:
– Polska Szkoła Sobotnia im. Fryderyka Chopina w Southampton (Wielka Brytania)
– Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie (Litwa)
– Polska Szkoła Sobotnia im. Królowej Jadwigi w Tbilisi (Gruzja)

 

Zapraszamy do współpracy!

Wiemy, że naszego bloga czytają także nauczyciele i wychowawcy z zagranicy, także jeśli reprezentujecie polskie szkoły działające poza granicami i wspólnie z nami chcecie zrobić coś dla Waszych uczniów i środowiska polskiego wokół szkoły (np. przyjazd do Polski, wymianę z szkołą w Polsce, szkolenie), to zapraszamy do kontaktu:

Sylwia Zielińska   +48 502 928 477   biuro@cdw.edu.pl

 

Na pewno zainteresuje Cię również:

Polsko! Chcę Cię Poznawać! – gra dydaktyczna przekazująca wiedzę o Polsce [do pobrania]

Jak uczyć historii? Leśna Kwatera

Jak uczyć praworządności, samorządności i społeczeństwa obywatelskiego? Wybory w Mieście M [do pobrania]

 

Jeśli macie jakieś pomysły, uwagi i spostrzeżenia, to zapraszamy do podzielenia się w komentarzach.

 

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

 

 

Autor wpisu:

Sylwia Zielińska

Koordynatorka projektów edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania, Socjolog, Trenerka, Animatorka.

Może Cię zaciekawić również...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *