Jak budować więź z Polską [do pobrania]

Nasza Fundacja od wielu lat realizuje działania wspierające edukację i wychowania wśród szkół polskich działających poza granicami Polski. Organizujemy wakacyjne edukacyjne pobyty dla młodzieży, wymiany szkolne oraz szkolenia dla nauczycieli. Na podstawie tych doświadczeń zebraliśmy dla Was dużą dawkę wiedzy o tym, jak budować więź z Polską i polskością w 3 e-bookach z kursami. Zapraszamy do pobrania.

W dniach 14-22 sierpnia 2018 roku w Centrum Dobrego Wychowania odbyło się wakacyjne szkolenie młodzieżowych liderów społeczności Polskiej Szkoły Sobotniej im. Fryderyka Chopina w Southampton. W tegorocznym projekcie „Letnia Szkoła Akademii Młodzieżowej 2018 – przygotowanie młodzieżowych liderów polskiej społeczności w Southampton do budowania więzi z Polską w swojej społeczności”, dzięki wsparciu Senatu RP wzięło udział 27 młodych liderów.

• Kurs Skuteczny Nauczyciel i Wychowawca

Główną metodą pracy z młodzieżą była firma młodzieżowa. Uczestnicy mieli za zadanie przekształcić swoją kilku osobową grupę w firmę młodzieżową, wybrać prezesa firmy czy wiceprezesa a następnie tak pokierować firmą, aby wykonać określone zadania. Szkolenie miało na celu utrwalenie więzi z Polską, poczucia przynależności, naukę aktywnego i dobrze zorganizowanego działania na rzecz swojej społeczności oraz kształtować postawy liderskie.

Pobierz kursy

W ramach tego projektu opracowaliśmy dla Was trzy kursy mające na celu rozwinięcie głównych celów szkolenia. Kursy te zostały przygotowane z myślą o działaniach edukacyjnych i wychowawczych realizowanych poza granicami Polski, ale na pewno przydadzą się również nauczycielom i wychowawcom w Polsce (np. gry i zabawy teatralne opisane w e-booku "Chcę być Liderem").

Kliknij na planszę tytułową, żeby pobrać kurs w formie e-booka pdf.

Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo od wielu lat organizuje tego typu działania: wakacyjne pobyty edukacyjne, wymiany ze szkołami w Polsce oraz szkolenia dla nauczycieli uczących w języku polskim poza granicami Polski. W samym tylko roku 2018, dzięki wsparciu Senatu RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej zorganizowaliśmy działania edukacyjne z następującymi szkołami:
– Polska Szkoła Sobotnia im. Fryderyka Chopina w Southampton (Wielka Brytania)
– Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie (Litwa)
– Polska Szkoła Sobotnia im. Królowej Jadwigi w Tbilisi (Gruzja)

Zapraszamy do współpracy!

Wiemy, że naszego bloga czytają także nauczyciele i wychowawcy z zagranicy, także jeśli reprezentujecie polskie szkoły działające poza granicami i wspólnie z nami chcecie zrobić coś dla Waszych uczniów i środowiska polskiego wokół szkoły (np. przyjazd do Polski, wymianę z szkołą w Polsce, szkolenie), to zapraszamy do kontaktu:

Sylwia Zielińska   +48 502 928 477   biuro@cdw.edu.pl

Na pewno zainteresuje Cię również:

Polsko! Chcę Cię Poznawać! – gra dydaktyczna przekazująca wiedzę o Polsce [do pobrania]

Jak uczyć historii? Leśna Kwatera

Jak uczyć praworządności, samorządności i społeczeństwa obywatelskiego? Wybory w Mieście M [do pobrania]

Jeśli macie jakieś pomysły, uwagi i spostrzeżenia, to zapraszamy do podzielenia się w komentarzach.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Sylwia Zielińska

Koordynatorka projektów edukacyjnych Centrum Dobrego Wychowania, Socjolog, Trenerka, Animatorka.